הטסה רפואית

יש רגעים בחיים בהם אנחנו נאלצים לאזור כוחות, לשנס מותניים ולמצוא פתרונות יעילים, כאלו שלא היינו חושבים עליהם בשום סיטואציה אחרת. מצב רפואי כמו פציעה, מחלה או צורך בטיפול רפואי מהותי במקום מרוחק הובילו חברות תעופה רבות להציע שירות חדשני, אחראי וחשוב מאד של טיסות רפואיות לארץ וממנה. מה מתרחש בתוך אמבולנס אווירי? מה כולל השירות ולמי הוא מתאים? על כך ננסה לענות במאמר הבא.

מהו שירות אמבולנס אווירי?
שירות אמבולנס אווירי הוא בעצם שירות של טיסה רפואית. פירוש הדבר הוא העברת מטופלים מבית חולים אחד לאחר, ממדינה אחת לשנייה לקבלת טיפול רפואי, הטסות של חולים ומטופלים לאתרי "תיירות מרפא", כמו ים המלח או אתרים דומים בחו"ל, הטסות של פצועים לבתי החולים הקרובים או למוסדות רפואיים ספציפיים והטסות של אנשים בעלי מחלות כרוניות או פציעות קבועות שיש להם בעיות ניידות.
השירות הוא שירות מגוון מאד אשר מתבצע בדרך כלל במטוסים קטנים ומוצע על ידי חברות תעופה פרטיות. חברות התעופה עובדות בצמוד לבתי חולים ומוסדות רפואיים, לארגוני עזר רפואי וארגוני תמיכה ולצד צוותים רפואיים שכוללים רופאים מוסמכים בתחומים שונים העובדים כצוות קבוע על המטוס וטסים עם המטופלים לפי הצורך.
השירות ניתן בדרך כלל בארץ ובחו"ל, כך שהוא מאפשר הטסות של מטופלים לטיפולים מחוץ לגבולות המדינה או הבאת מטופלים מארצות זרות לטיפולים מיוחדים בישראל.

מה כולל השירות?
לצד המהות הכללית של טיסה רפואית יש כמובן תהליך שלם שסובב את הטיסה. הדבר הראשון הוא לדאוג לצרכי המטופל, מה שמתחיל בבדיקה בבית החולים או על ידי הרופא המטפל לצד הצוות הרפואי הצמוד. בהמשך דואגים לכרטיסי טיסה בהתאם למצבו הרפואי של החולה ולפי הצורך.
בנוסף להנפקת כרטיסים ואישורי טיסה למטופל דואגים כמובן לסידורי הטסה למלווים שמגיעים יחד עם המטופל לפי הצורך. בנוסף, מקבלים אישורים מגורמים רלוונטים כמו הרופא המטפל או המוסד הטיפולי בו מתרחש הטיפול העיקרי במטופל. אם יש צורך בצוותים רפואיים שיצטרפו לנסיעה דואגים לכך לפי סוג הטיפול הדרוש למטופל במהלך הטיסה, כך שיהיה לצדו אדם שיודע את מצבו ויכול לטפל בו לאורך הנסיעה.
השירות כולל גם סידורי קרקע לפי צרכי הלקוח. כך למשל דואגים לאמבולנס שיחכה בשדה התעופה או על המסלול שנקבע מראש ויוכל להעביר את המטופל למוסד הרפואי אליו הוא אמור להגיע, או צוות רפואי שימתין במנחת בית החולים או המוסד הרפואי וידאג ללקוח עם ההגעה.
לכל אלו מצטרפים גם סידורי ציוד רפואי מתאים, שחייב להיות על הטיסה ולהיות תקין ועמיד לאורך זמן הטיסה, כך שיוכל לשרת בצורה הטובה ביותר את המוטס.

שירות חשוב וחיוני בכל מדינה – בפרט בישראל
במדינה כמו ישראל בה אנחנו נתקלים לא פעם במכשולי הבירוקרטיה לצד מצב בטחוני לא יציב, אנחנו זקוקים לפתרונות מהירים ויעילים גם במקרי חירום וגם במצבים בהם המוסדות הרפואיים הרגילים לא יכולים לתת לנו מענה מיידי חשוב.
שירות של הטסה רפואית או אמבולנס רפואי הוא תוספת חיונית למערך החירום של כל מדינה ובעיקר בישראל. עם שירות כזה ניתן להיות בטוחים בכל זמן שנמצא את הדרך להעביר מטופלים ממקום למקום, בתוך המדינה ומחוצה לה, תוך ליווי רפואי צמוד של צוות מקצועי ברמה גבוהה ותוך מחשבה מדוייקת על הצרכים של המטופל. כל טיסה היא אחרת, כל מטופל הוא סיפור לכשעצמו וכל סיפור כזה שנגמר בבשורה טובה מוסיף עוד נקודות זכות לשירות החשוב והחיוני הזה.

רוצה שנצור אתך קשר? השאר פרטים או התקשר - 03-50-800-40

עדיין אין תגובות.

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה