מטוס ססנה C172 XP

מטוס ססנה C172 XP הוא חלק מסדרת מטוסי הססנה שבנתה ופיתחה החברה הותיקה מארצות הברית. מטוסי ססנה מסוג 172 קיימים בעולם התעופה מאז שנות החמישים של המאה הקודמת. המטוס הקל השתלב עם השנים בתוך מערכות צבאיות ואזרחיות בכל רחבי העולם. הוא מהווה חלק חשוב בצי המטוסים הקלים ומשמש למגוון פעילויות, ביניהן צילום, מבצעים צבאיים מודיעיניים, טיסות פרטיות קטנות ועוד.
המטוס הראשון מסוג ססנה 172 פותח בארצות הברית בשנת 1955. זה היה מטוס קל שאפשר הטסה של כ-4 אנשים במטוס קל מאד שיכול להגיע לטווחים של 14-17 אלף רגל. השימוש העיקרי במטוס אז והיום היה לשימוש צבאי בתחומי צילום אוויר, לצד תעופה פרטית שמציעה שירותים בתחום המיפוי והאיתור.

מטוס ססנה C172 XP - מטוס יחיד מסוגו בישראל
מטוס ססנה C172 XP הוא מטוס ייחודי כאן בישראל, שאינו נמצא בשירות חברות תעופה רבות. המטוס מציע מיכלי דלק אינטגרליים ייחודיים עם יכולת של שהייה באוויר שמגיעה עד 7 שעות טיסה. מסיבה זו המטוס אידיאלי למשימות צילום ומדידה ארוכות שלוקחות זמן רב או לטיסות שאינן מסתכמות במרחק הטיסה הרגיל של טיסות בשמי הארץ.
בניגוד למטוסי הססנה הרגילים, מטוס מדגם זה הוא מטוס כבד יחסית, עם מנוע הזרקת דלק שנותן לו את חוזקו ומדחף בעל פסיעה משתנה. המטוס מגיע לגובה של 17 אלף רגל בשיעור טיפוס גבוה ביחד לססנות אחרות.

מערכות מתקדמות לתיעוד ולצילום
למטוס הססנה מסוג זה פתח צילום אנכי ברצפת המטוס, המאפשר צילום מדויק וחד. לצד פתח הצילום האנכי למטוס יש את כל האביזרים המאפשרים להתאים באופן מיוחד את אופי הצילום והעבודה בתוך המטוס לצרכי הלקוח. בתוך המטוס עזרים להתקנת מערכות שונות, ביניהן מערכות צילום מהפתח בבטן ומהפתח בתא המטען. בנוסף, המטוס כולל עזרים להתקנת מערכות חיבורי חשמל מיוצב V/28V24 לחיבור מערכת שונות.
לצד כל המערכות המתוחכמות הללו, המטוס כולל גם בסיס לאנטנות שניתן לחבר בבטן המטוס לפי צרכי הלקוח. בנוסף, למטוס מגוון ספויילרים להרכבה בהתאם לסוג המערכות שצריכות להיות מורכבות במטוס ולפי הצרכים של הלקוח.
המנגנונים המשמשים להתקנת המערכות השונות ניתנים לתמרון ולשינוי ולכן המטוס אידיאלי למגוון רחב של שימושים שונים, מצילום ועד מדידה, מהטסה של ציוד ועד לטיסות לצרכי ניסויים ודגימות.

ניתן להשכרה לטיסות בתחומים שונים מחברת תעופה פרטית
מטוס הססנה מדגם 172C XP מוצע בארץ להשכרה לצרכים שונים על ידי חברת תעופה אחת. חברה זו מציעה מגוון רחב של שירותי טיסה למגזר העסקי, לצרכי מחקר ולמגזר הצבאי.
הטיסות במטוס הזה מותאמות באופן מיוחד לפי צרכי הפרויקט והלקוח ומוצעות תוך אחריות רבה לתקינות מערכות הטיסה במטוס, לחוקי הטיס המתייחסים למספר הטייסים בכל טיסה לפי שעות הטיסה המבוקשות ותוך שירות דיסקרטי, אישי וממוקד.

רוצה שנצור אתך קשר? השאר פרטים או התקשר - 03-50-800-40

עדיין אין תגובות.

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה