מטוס ססנה F172

מטוס ססנה F172 הוא אחד המטוסים הותיקים ביותר בענף התעופה הפרטית, העסקית והצבאית. הוא מטוס קטן וקל שנבנה על ידי חברת ססנה האמריקאית לפני שנים רבות. למעשה, המטוס פותח כבר בשנת 1955 על ידי החברה, שחיפשה לבנות דגם קל וקטן של מטוסי נוסעים.
הוא התחיל את דרכו במטוס קל מאד שהתבסס על דגם ישן יותר של החברה, הססנה 170. מאז פותח בשנות החמישים של המאה הקודמת, ייצרה חברת ססנה למעלה מ-43 אלף מטוסים מדגם זה אשר שווקו למדינות רבות ולחברות תעופה מתמחות למגוון שימושים.
בין היתר משמש המטוס לצילומי אוויר, לצילום צבאיים ולטיסות פרטיות של מספר אנשים קטן. המטוס מהווה חלק מצי התעופה והצילום של צבאות אוסטריה, אירלנד, הפיליפינים, ערב הסעודית, בוליביה, צ'ילה, אקוודור ועוד מדינות רבות.

דגם ייחודי בארץ – אידיאלי לצרכי צילום אוויר
דגם ססנה 172F אינו מטוס שכיח בישראל. הדגם היחידי בבעלותה של חברת תעופה פרטית משמש ושימש בעבר לצרכי צילום עבור הצבא, בגובה של 14 אלף רגל. המטוס מצוייד במיכלי דלק אינטגרליים בכנפיים ויש לו יכולת שהייה של 9 שעות טיסה רצופות באוויר. המטוס מדגם זה המצוי בארץ תוכנן בהתאמה אישית על ידי מפעל ססנה המייצר את המטוס.
למטוס יש מגש אנטנות GPS קבוע הנמצא על כנף המטוס. אלו מאפשרות גמישות לפי צרכי ודרישת הלקוח. למטוס יש בסיס לאנטנות שונות שניתן לחבר בבטן המטוס על פי הצורך ומגוון רחב של ספויילרים להרכבה. הוא מצויד בארבע עמדות שונות של אינטרקום.
המטוס אידיאלי עבור משימות צילום בזכות פתחי הצילום הממוקמים בו. ישנו פתח צילום אנכי ברצפת המטוס, לצד אפשרות למתקונים שונים לצילום אלכסוני לצד דלת ימין. ההתקנות האלו גמישות וניתנות לפירוק בקלות לפי הצרכים.

בעל תפקיד חשוב במערך התעופה האזרחי בכל רחבי העולם
מטוס הססנה 172F הוא מטוס חשוב במערך התעופה האזרחי בכל רחבי העולם. הוא מספק לחברות, ארגונים וגם למוסדות צבאיים את האפשרות להגיע לגובה רב ולצלם ממנו צילומי אוויר איכותיים, ממגוון זויות.
הפיתוח המוקפד של המטוס בכל הקשור לשינויים והתאמות אישיות לפי צרכי הלקוח, הופכים אותו לכלי עבודה אידיאלי וחשוב עבור לא מעט מערכות ואפשר להתאים אותו בכל יום מחדש ללקוח אחר ולשימוש שונה.
בנוסף, המטוס מספק סביבה נוחה לטיסות פנים ארציות ארוכות וקצרות, לעיתים עד שמונה שעות טיסה עם שני טייסים, על פי החוק ולכן אידיאלי גם עבור טיולים אינטימיים וטיסות בשמי הארץ במסגרת פרטית מאד.

רוצה שנצור אתך קשר? השאר פרטים או התקשר - 03-50-800-40

עדיין אין תגובות.

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה