מטוס ססנה טורבו 207

מטוס ססנה טורבו 207 פותח לפני עשרות שנים על ידי חברת ססנה האמריקאית. יחד עם דגמי 205 ו-206 של החברה הוא חלק בלתי נפרד מצי המטוסים הקלים והקטנים שמפתחת החברה לאורך שנים. מטוסי הססנה מספקים מענה למגוון רחב של שימושים ותעשיות. הם מספקים כוח עזר בבסיסי צבא, בין היתר של צבא קנדה שעושה שימוש קבוע במטוסים מדגם זה. בנוסף, הם משמשים לטיסות פרטיות במגוון שימושים – מתובלת נוסעים דרך ניסויים אוויריים ועד להטסת מטען, צילום מגבוה ועוד.

קצת היסטוריה
חברת ססנה האמריקאית פיתחה את מטוסי הססנה השונים מאז שנות השישים המוקדמות. מטוס ססנה מדגם 207 הושק לראשונה בגרסתו הבסיסית בשנת 1969. מאוחר יותר יצא דגם נוסף עם מנוע טורבו.
בתחילת תהליך הייצור של דגם 207 נקרא המטוס "SkyWagon" ובהמשך שונה שמו ל"Stationair". השינוי בשם לא היה מקרי, אלא בא להציג את מנוע הטורבו בגרסתו המתקדמת יותר. השם Skywagon שודך עד אז למטוסים מדגמים פחות מתקדמים ולכן החברה ראתה צורך במיתוג אחר של מטוס הססנה מדגם זה.
עם השנים הפך המטוס מדגם זה לפופולרי במיוחד בקרב חברות תעופה פרטיות המספקות שירותי "מונית אווירית", בעיקר בטיסות קצרות. הוא שווק בכמויות גדולות. במהלך שנות השמונים יוצרו למעלה מ-260 מטוסים מדגם זה.

נדיר ביכולותיו
בכל הקשור לענף התעופה הפרטי בישראל, מטוס הססנה טורבו 207 אינו נפוץ אך נדיר ביכולותיו. היכולת של המטוס לשהות באוויר במשך 6 שעות רצופות, באמצעות מיכלי דלק המספקים יכולת תעופה לטווח ארוך הופכת אותו לייחודי מאד. קשה מאד למצוא מטוסי ססנה מדגם זה למכירה בישראל וכיום הם נדירים גם ברחבי העולם.
המטוס מונע באמצעות מנוע טורבו חזק שמאפשר לו לטפס לגובה של כ-26 אלף רגל. למרות מנוע הטורבו החזק, זהו מטוס שקט ויציב מאד. בתוך המטוס מותקנת מערכת חמצן מובנית עם נקודות חמצן לכל הנוסעים ויש לו ארבע דלתות, המאפשרות כניסה ויציאה נוחה מהמטוס.
המטוס הוא בעל מבנה רחב שמאפשר לו למלא תפקיד בטיסות מטען. הוא נותן שירות בתחום זה ליעדים קרובים ולכן אידיאלי לשימוש תעשייתי ועסקי ולצרכי תובלה אווירית צבאית.
אחד היתרונות של המטוס הוא השקט שהוא מציע. המרחק של המנוע מאיזור תא הנוסעים הופך את חוויית הטיסה לנעימה יותר. בתא הנוסעים של המטוס אפשר למצוא 8 מושבים נוחים ומרווחים, המרופדים בריפוד עור יוקרתי. את סידור המושבים אפשר לשנות בהתאם לצורך.

מטוס בעל שימושים נרחבים בתעופה פרטית וצבאית
מטוס הססנה 207 טורבו הוא מטוס רב שימושים ולכן הוא משתלב מזה שנים במערכות של טיסות פרטיות, טיסות עסקים, תובלה וטיסות צבאיות. השדרוגים שעושה חברת ססנה מאז הושק המטוס לפני שנים ועד היום הופכים אותו לאידיאלי לשימושים רבים, כשכל חברה למעשה יכולה להתאים את המבנה הפנימי של המטוס לשימושיה.
המבנה הרחב והמרווח שלו הופך אותו לאידיאלי לטיסות פרטיות של קבוצות קטנות – למשל טיסות צוות, לתובלה של ציוד וחבילות בסדר גודל בינוני ולטיסות צבאיות שונות. בעולם הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהפעילות של צבא קנדה, ארגנטינה, קולומביה, צ'ילה ומדינות רבות נוספות. בנוסף הוא המטוס המועדף לצרכי תעבורה פרטית במדינות כמו אלסקה וקנדה.

רוצה שנצור אתך קשר? השאר פרטים או התקשר - 03-50-800-40

עדיין אין תגובות.

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה