טיסת צילום

לא מעט חברות זקוקות באופן קבוע לשירותי צילום שהם מעבר לצלם המשוטט עם מצלמתו בין אתרים, בתים או אנשים. הן נעזרות בשירותי טיסה מתקדמים כדי לבצע טיסות צילום בכל רחבי הארץ, לצרכי מיפוי, תיעוד, מעקב וחיזוי. כיצד באות לידי ביטוי טיסות אלו בעבודה היומיומית של גופים שונים בארץ ומה צריך לבדוק לפני שמזמינים טיסת צילום? על כך נרחיב במאמר הבא.

טיסות צילום לצרכים צבאיים – מטוסים קטנים בשימוש צבאי
מערך המודיעין לצד מערכות התכנון המבצעי בכל חיל זקוקים לעיתים קרובות למיפוי מדויק של אזורים מסוימים בארץ. גם ברחבי העולם עושים שימוש במטוסים קטנים כדי לתעד ולצלם פעולות צבאיות, למפות איזורים מסוימים ולערוך מעקבים מצולמים מהאוויר. כך עושה גם מערך השירות החשאי.
גורמים אלו נעזרים במערכות צילום ומיפוי מתקדמות כדי לתעד אזורי אימון, לפתח מבני אימון חדשים, לעקוב אחר גורמים מאיימים ולתעד אותם ולבצע תיעוד של טקסים, תרגולים ואימונים במסגרות צבאיות שונות. את כל אלו מבצעים בדרך כלל מטוסי חיל האוויר בכל מדינה אך ישנם מקרים בהם הצבא עושה שימוש דווקא במטוסים קטנים, קלים, שמגיעים למבצע דרך חברות פרטיות שעובדות יחד עם הצבא בהסכמים מסודרים.

המטוס בשירות חברות פרטיות וציבוריות
גם חברות פרטיות ומוסדות ציבוריים מנהלתיים עושים שימוש רב בטיסות צילום לצרכי מיפוי, מדידה ותיעוד מצולם מהאוויר. הארץ שמשתנה לה תדיר, ההתיישבות במקומות חדשים, בניית כבישים ודרכים צדדיות ושינוי ייעוד של קרקעות שלא תמיד נראות לעין מהדרכים הראשיות – כל אלו הן רק חלק מהסיבות לשימוש במטוסים לצרכי צילום ותיעוד.
החברות עושות שימוש במטוסים קלים שמספקים טיסות בשמי הארץ ומתאימים לצרכי צילום ומיפוי מהאוויר. יש כמה דרישות בסיסיות לצילום איכותי מהאוויר ויש מספר חברות שמביאות ארצה מטוסים ייחודיים המאפשרים צילום מדויק, איכותי ומקצועי מהאוויר.

מה הופך מטוס לכלי צילום מצוין?
לא כל מטוס יכול לספק את התוצאות האיכותיות והמקצועיות שאנחנו רואים בצילומי אוויר כיום. ישנם דגמים מסוימים של מטוסים אשר מספקים את האפשרות לכוון ולהתאים את כיוון הצילום לפי צרכי הלקוח. מטוסים אלו בעלי פתח מאוזן לצילום בתחתית המטוס, שמאפשר להרכיב ציוד צילום ולהגיע לרמת צילום מאד גבוהה מהאוויר.
בנוסף, מטוסים קלים רבים נבנים למעשה כדי להתאים למשימות צילום. בחלק מהדגמים מוצעים לצד אותו פתח המאפשר צילום קל גם הרכבה של מצלמות וציוד צילום מתקדם אחר על דלתות המטוס ולצדן במיקומים שונים על גבי המטוס. כתוצאה מכך מתקבלות זויות צילום רבות ואפשר לצלם איזור או מושא מסוים מהאוויר בכמה זוויות משתנות.
כתוצאה מההתאמות השונות שעורכות חברות התעופה במטוסים קלים המיועדים לצורך טיסות צילום יכולים חברות וארגונים בכל רחבי העולם להשתמש במטוסים לצילום ותיעוד מהאוויר במגוון נושאים ותחומים שונים, בין אם מחקריים, משפטיים, גיאולוגיים וגיאוגרפיים.

מטוסי צילום בארץ – יש דבר כזה
חברת איה תעופה, מובילת תחום הצילום התעופתי בישראל מספרת כי כיום נעשה שימוש רב במטוסים לצורך טיסות צילום בנושאים שונים - מיפוי ותיעוד של שינויים בדרכים, ביישובים ובנוף, לצד מוסדות צבאיים, מוסדות מחקר ואקדמיה, חברות תיירות ועוד. כל אלו יכולים לעשות שימוש במטוסים קלים המוצעים על ידי חברות תעופה ומשמשים לצילום.
האפשרויות השונות שמציעות חברות אלו והפיתוחים הטכנולוגיים בתוך עולם התעופה, מאפשרים להגיע לרמת צילום גובהה מאד ולספק את הצרכים המדויקים של הגופים האלו.
טיסות צילום הן הדרך הטובה ביותר לקבל אינפורציה על איזור נרחב, בקנה מידה גדול וברמת דיוק גבוהה, לצד זווית ראייה אחרת לגמרי על העולם שלמטה.

רוצה שנצור אתך קשר? השאר פרטים או התקשר - 03-50-800-40

עדיין אין תגובות.

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה